Konference se zaměřuje na aktuální problematiku prevence násilného chování u dětí, která představuje rostoucí výzvu pro odborníky z oblasti sociálních služeb, školství i dalších pomáhajících profesí.
Cílem je představit a sdílet potřebná témata, preventivní přístupy a inovativní metody, které napomáhají uvědomění a předcházení násilnému chování dětí, jak v rodinném, tak školním prostředí. Zvláštní důraz bude kladen na mezioborovou spolupráci a potřebu intenzivnějšího zapojení odborníků nejen ze sociální sféry, školního prostředí, ale i dalších, kteří mohou do prevence přenést své zkušenosti.
Konference nabídne prostor pro diskusi o efektivních formách prevence na třech úrovních: práce s rodinou a dítětem, prostředí školy, podpory duševního zdraví profesionálů. Reflektována bude nejen potřeba intervence směrem k dětem, ale i význam psychohygieny odborníků, kteří se prevenci věnují.
Cena za účast na konferenci je 1650Kč.
Vystudovala speciální pedagogiku s učitelstvím pro 1. st. ZŠ v Ústavu spec. ped. studií na PdF UPOL. Spoluzaložila centrum ELEVIA, jehož cílem jsou podpora seberozvoje, poradenství, vzdělávání, diagnostika, terapie, osvěta, setkávání, podpora komunit a další aktivity pro širokou veřejnost. Pracuje s klienty (nejen s projevy ADHD) a jejich rodinami. Vede podpůrný a sdílecí kruh pro rodiče, metodicky podporuje učitele ve školách a s psychology realizuje wellbeingové programy pro třídy ZŠ a SŠ. Je externista na Katedře spec. pedagogiky na PdF OU. Dříve působila mj. jako školní spec. pedagog v ZŠ, spec. pedagog v SPC a jako koordinátor Centra pro podporu inkluzivního vzdělávání.
DOMUS - Centrum pro rodinu, z. s. (Projekt Hlasy dětí)
Lektor je vzděláním právník a sociální pracovník. Působí ve státní správě, vyučuje na VŠ a VOŠ, podílí se na vzdělávání pěstounů, sociálních pracovníků, a to i těch budoucích a pedagogů. Ve své publikační i pedagogické činnosti se snaží o aplikaci multioborového přístupu a propojení poznatků z oblasti práva a sociální práce. V projektu „Hlasy dětí – a co s tím uděláme?“ byl jedním z odborných konzultantů.
Přednášející působí jako pedagogická a akademická pracovnice Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze, bezpečnostní konzultantka, členka České kriminologické společnosti, Radicalization Awareness Network, European Expert Network on Terrorism Issue. Je autorkou několika knih a projektů. Ve své práci si klade za cíl zvýšit povědomí příslušníků bezpečnostních sborů, pedagogických pracovníků, pomáhajících profesí o problematice extrémního násilí, terorismu, radikalizaci a kriminalitě gangů, krizové intervenci a efektivní komunikaci v náročných situacích a tím přispět k efektivnějšímu boji s protiprávními činy a souvisejícími sociálně patologickými jevy.
Liga otevřených mužů (Program zvládání vzteku)
Psychoterapeutka, lektorka a frekventantka psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii v Praze.
Pracuji jako terapeutka s muži, kteří nezvládají svůj vztek a jsem vedoucí programu Zvládání vzteku pro osoby, které se dopouští násilí v blízkých vztazích. Ve své soukromé praxi pracuji se ženami i muži, převážně s dospělými klienty a mladistvými. Přednáším pro odbornou i laickou veřejnost o tématech jako je vztek, násilí, sebepoškozování, apod.
Aggression replacement training
Vystudovala obor psychologie na MUNI. Dlouhodobě se věnuje poradenství ve výchově, diagnostice a vedení růstových skupin. Pracuje jako psycholog v PPP a manažerka vzdělávacích programů pro pedagogy. Má zkušenosti se vzděláváním a poradenstvím s dětmi i dospělými.
Aggression replacement training
Vystudovala psychologii a speciální pedagogiku na UK. Dlouhodobě se věnuje výzkumu čtenářských strategií žáků. Pracuje jako školní psycholog. Má zkušenosti s vedením růstových skupin, diagnostikou a poradenstvím pro děti a rodiny.
TRIPLE P - program pozitivního rodičovství
Lektor se v sociální oblasti pohybuje posledních 10 let. Za tu dobu měl příležitost spolupracovat s dobrovolnickou organizací, později pracoval s ohroženými dětmi a mladými dospělými. Posledních 5 let se věnuje zejména rodinám s dětmi. Mimo to, je lektorem programu Triple P. Ve volném čase se snaží vychovávat dospívajícího syna, občas sportovat. Strategie Triple P zkouší na sobě samém i rodině.
O programu se můžete dozvědět více v sekci Triple P – Program pozitivního rodičovství.
TRIPLE P - program pozitivního rodičovství
Sociální pracovnice, práci s dětmi a rodinami se věnuje již více než 5 let. V současné době si doplňuje další vzdělání na teologické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde se touto problematikou hlouběji zabývá. Strategii z programu Triple si zatím zkouší na své milované neteři Aničce.
O programu se můžete dozvědět více v sekci Triple P – Program pozitivního rodičovství.
Martina je psycholog a psychoterapeut organizace Soulmio, věnuje se péči o duševní zdraví zaměstnanců. Individuálně pracuje s manažery i firmami v obdobích změn a vysoké zátěže. Vzdělává pedagogy, lékaře i sociální pracovníky v oblasti syndromu vyhoření psychohygieny. Dlouhodobě se věnovala také oblasti sociálně právní ochrany dětí a v rámci mezinárodních projektů se zaměřuje na začlenění mladých dospělých na trh práce.
koordinátorka vzdělávání